48 ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΘΗΝΩΝ
ΑΙΛΙΑΝΟΥ 10Α

Τηλ. Επικοινωνίας: 6946849817 (ΝΑΤΑΛΙΑ ΗΛΙΑ)

E-MAIL: goneis.48dimath@yahoo.com
Τηλ. Επικοινωνίας Σχολείου: 210 2023650

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ

Προσκαλούμε εθελοντές γονείς & φίλους του 48ου Δημοτικού Σχολείου Αθηνών να στηρίξουν τον Σύλλογό στην προσπάθεια μας να συνεισφέρουμε με κάθε τρόπο στο σχολείο των παιδιών μας.
Για το λόγο αυτό, υπάρχουν ανάγκες για εθελοντική συνεργασία: – υδραυλικούς – ελαιοχρωματιστές – τεχνίτες τζαμιών & πλέξιγκλας – ηλεκτρολόγους / ηλεκτρονικούς – ξυλουργούς – πολιτικούς μηχανικούς

Το σχολείο δεν είναι μόνο βιβλία, μολύβια και εργασίες. Το σχολείο μας είναι το «σπίτι» στο οποίο τα παιδιά μας περνούν 6 χρόνια από τη ζωή τους. Πολλές φορές συμβαίνει να υπάρχουν καθημερινά περιστατικά τα οποία απαιτείται να αντιμετωπιστούν άμεσα (π.χ. ένα χαλασμένο καζανάκι ή μια χαλασμένη βρύση, ένα σπασμένο τζάμι ή μια λάμπα που τρεμοσβήνει κατά τη διάρκεια του μαθήματος κλπ). Φέτος, δεν ζητάμε μόνο συνδρομές, αλλά θα ζητήσουμε από τους γονείς να λάβουν ένα πιο ενεργό ρόλο για τα παιδιά μας και το σχολείο μας.
Όσοι γονείς επιθυμούν μπορούν να συμπληρώσουν την παρακάτω φόρμα

Και για οποιαδήποτε πληροφορία, καλείται στο 6946849817 (Αντιπρόεδρος Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων - Ναταλία Ηλία)

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ Η ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΠΕΝΤΑΡΑΣ ΝΑΤΑΛΙΑ ΗΛΙΑ