ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ 2016-2017

Αγαπητοί μας Γονείς

Καλωσορίσατε στο σχολείο μας, καλωσορίσατε σε ένα ακόμη συναρπαστικό  ταξίδι στη γνώση και τη δημιουργία. Όπως κάθε χρονιά, οι συνάδελφοί μου κι εμείς προσωπικά είμαστε έτοιμοι να καθοδηγήσουμε τα παιδιά σας σε καινούρια μονοπάτια, να τους προσφέρουμε ευκαιρίες και να τους δώσουμε εφόδια χρήσιμα στη ζωή τους.

Γνωρίζουμε καλά πως εμπιστευόσαστε στα χέρια μας  ό,τι πολυτιμότερο έχετε και αισθανόμαστε την ευθύνη.Η εποικοδομητική παρουσία σας μας ενθαρρύνει και συνεισφέρει τα μέγιστα στην επίτευξη των στόχων του σχολείου, που δεν είναι άλλοι από την ολόπλευρη ανάπτυξη των παιδιών σας.

Υποδεχόμαστε, με ιδιαίτερη χαρά και αγάπη, τους μαθητές του Νηπιαγωγείου και της Πρώτης Τάξης σ’ αυτό το μεγάλο βήμα της ζωής τους. Τελειώνοντας, εύχομαι σε όλα τα παιδιά, καλή σχολική χρονιά, καλή πρόοδο και στους συναδέλφους διδάσκοντες, καλή δύναμη και δημιουργική η νέα σχολική χρονιά.

Βαγγέλης Γλάρος
Δ/ντής του 48ου Δ.Σ. Αθηνών