ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ 2017-2018

Αγαπητοί μας Γονείς

Σας υποδεχόμαστε με χαρά στο σχολείο μας, στο συναρπαστικό  ταξίδι της ζωής προς τη γνώση και τη δημιουργία. Οι συνάδελφοί μου κι εμείς προσωπικά είμαστε έτοιμοι να καθοδηγήσουμε τα παιδιά σας σε νέους δρόμους, για να τους προσφέρουμε δυνατότητες και εφόδια στο ξεκίνημα της ζωής τους.

Αντιλαμβανόμαστε καλά πως εμπιστευόσαστε στα χέρια μας  ό,τι πολυτιμότερο έχετε και αισθανόμαστε την ευθύνη. Η εποικοδομητική παρουσία σας μας ενθαρρύνει και συνεισφέρει τα μέγιστα στην επίτευξη των στόχων του σχολείου, που δεν είναι άλλοι από την ολόπλευρη ανάπτυξη των παιδιών σας.
Θα ήθελα να εκφράσω τις ευχαριστίες μου προς το Δ.Σ. του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων για την άριστη συνεργασία και την πολύτιμη προσφορά του σε εσάς, στα παιδιά μας και στο σχολείο γενικότερα.

Υποδεχόμαστε, επίσης με ιδιαίτερη χαρά και αγάπη, τους μαθητές του Νηπιαγωγείου και της Πρώτης Τάξης σε αυτό το μεγάλο βήμα της ζωής τους.
Τελειώνοντας, εύχομαι σε όλους, καλή σχολική χρονιά, καλή πρόοδο και στους συναδέλφους διδάσκοντες, δύναμη για μια δημιουργική, νέα σχολική χρονιά.

Βαγγέλης Γλάρος
Δ/ντής του 48ου Δ.Σ. Αθηνών