ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ 2013-2014

Αγαπητοί μας Γονείς και Συνάδελφοι,
Αγαπητά μας παιδιά,

εμείς, οι Δάσκαλοί σας, σάς υποδεχόμαστε με ενθουσιασμό και χαρά, έτοιμοι να σας προσφέρουμε ένα κομμάτι από την ψυχή μας. Το έργο που επιτελείται σε τούτο το Σχολείο είναι δημιουργικό και παραγωγικό. Δεν επιχειρούμε να μεταδώσουμε μόνο γνώσεις, προσφέρουμε θετικά βιώματα, και αξιοποιούμε δυνατότητες, διαμορφώνοντας προσωπικότητες.

Αγαπητοί Γονείς,

για να γίνει αποδοτικότερο το έργο του Σχολείου, χρειαζόμαστε και τη δική σας συνεργασία. Είστε οι πρώτοι φυσικοί παιδαγωγοί των τέκνων σας. Μας εμπιστευθήκατε, για να προσθέσουμε κι εμείς το δικό μας έργο. Πιστεύω, ότι και φέτος η συνεργασία μας, όπως και τα προηγούμενα χρόνια, θα βασίζεται σε μια σχέση εμπιστοσύνης και κατανόησης. Προσπαθήστε, εκτός από την αγάπη, τη φροντίδα, το ενδιαφέρον και τα υλικά αγαθά που προσφέρετε απλόχερα στα παιδιά σας, αυτή τη σχολική χρονιά να αφιερώσετε περισσότερο από τον χρόνο σας. Τον έχουν ανάγκη.

Υποδεχόμαστε, με ιδιαίτερη χαρά και αγάπη, τους μαθητές του Νηπιαγωγείου και της Πρώτης Τάξης σ’ αυτό το μεγάλο βήμα της ζωής τους. Τελειώνοντας, εύχομαι σε όλα τα παιδιά, καλή σχολική χρονιά, καλή πρόοδο και στους συναδέλφους διδάσκοντες, καλή δύναμη και δημιουργική η νέα σχολική χρονιά.

Βαγγέλης Γλάρος
Δ/ντής του 48ου Δ.Σ. Αθηνών